TÜM ÜRÜNLERİMİZ

 Neşe Çay olarak dünyada üzerine kar yağan tek çay bahçelerinden topladığımız taze çayları özenle ve tamamen doğal yollarla işleyip bu çayı ürettik.

Matcha çayı dünyada üretilen bir çay fakat Türkiye'de ilk defa NEŞE ÇAY tarafından üretildi. Ülkemizde de satışta olan bu çay yurt dışından ithal edilmektedir.

Üretimi çok hassas ve bir o kadar da zahmetlidir. Yeşil çayları un (pudra) haline getirmek için uzun bir süreç gerekmektedir. Zira çok hızlı işlemde çay zarar görüp tadı bozulmaktadır.

Diğer çaylar demlenerek sadece suyu içilirken, Matcha toz olarak suya karıştırılır ve çayın tümü içilir. Bu yüzden yeşil çaylar arasında antioksidan özelliği en fazla olan çaydır.

Tadı hafifçe acı. Dolayısıyla yanında ufak bir şekerlemeyle içilmesi tavsiye ediliyor. Bu tada çok alışkın olan Japonlar ne şeker ne süt kullanıyorlar.

Çay fincanına önce yeterli miktar Matcha, üzerine yeterli sıcak su konuluyor ve çırpıcı ile hiçbir pütür kalmayana dek çırpılıyor.

Su ve çayın miktarı değişebiliyor. Yine de ortalama diyebileceğimiz bir ölçü

Bir fincan için 1.75 gr matcha – 75 ml sıcak su…

Daha koyu yapmak isteyenler için ise 40 ml suya, 3.75 gr matcha kullanabilirler.  Yada kendi damak tadınızı göre  ölçüyü ayarlayabilirsiniz. 

Neşe çay olarak bu faydalı ürün için araştırmalarımızı biraz daha genişlettik ve ürettiğimiz  yeşil çay pudrasını sadece sıcak su ile içmeyelim dedik ve bir çok ürünün yapımında denedik. Bunlardan en önemlisi YEŞİL ÇAYLI DONDURMA şu an piyasada satılmaya başlandı. Artık insanlar yeşil çayı dondurmayla beraber yiyebiliyor. Yani biz; yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurmayı yerken vücudumuz için çok faydalı olan yeşil çayı da yiyebiliyoruz. Yeşil çay unu (pudrası) için çalışmalarımızı dahada genişleterek kek, kurabiye, şekerpare, puding, yaş pasta ve baklava yaptık.

Ürün Kodu : 1 1 0


35TL

(kdv dahil)

Smiley face

İletişim

Tel: 0 (464) 532 81 02

Fax: 0 (464) 532 81 03

Adres: Yenipazar Mahallesi Hopa

             Caddesi No:87/2 Çayeli / Rize

e-mail

satis@nesecay.com.tr